Poradnik do stosowania robotics toolbox

Stworzyłem plik który przybliża zasady działania Robotics Toolbox, wraz z przykładami jego zastosowania w zakresie obliczania kinematyki

»
Author's profile picture Igor Zubrycki

Zmiany w Robotics Toolbox w stosunku do starej wersji

Robotics Toolbox doczekał sie wielu zmian w swojej konstrukcji, niestety po drodze zmieniajac nazwy przydatnych funkcji.

»
Author's profile picture Igor Zubrycki

Modelowanie robotów w MATLABIE za pomocą Robotics Toolbox

Robotics Toolbox, obecnie (Marzec 2012) w swoim 9 wydaniu, to bardzo pożyteczny zestaw narzędzi umożliwiających pracę z robotami ew. innymi łańcuchami kinematycznymi. Pozwala błyskawicznie obliczyć macierz kinematyki robota, zobrazować go czy policzyć kinematykę odwrotną lub prostą. Zakres jego możliwości zupełnie się na tym nie kończy i zahacza o prawie wszystkie zagadnienia, z jakimi mierzą się obecnie badacze zajmujący się robotyką. Toolbox Robotics Toolbox dostępny jest nie tylko dla MATLABA (wersje powyżej R2011a) ale i dla Python’a, ale wg autora jest on mniej rozwinięty i nie posiada dobrych narzędzi do wizualizacji pracy robota.

»
Author's profile picture Igor Zubrycki

Rynek maszyn vendingowych w Polsce. Teraz i w przyszłości.

Czemu Polska jest 17 krajem w Europie pod względem ilości osób na maszynę wendingową? Jakie są przewidywania na temat tego rynku w Polsce?

»
Author's profile picture Igor Zubrycki